مسکن و ساختمان

حذف سهمیه بندی بیمه کارگران ساختمانی/ ۶۰۰ هزار کارگر بیمه شدند

مدیرکل فنی درآمد سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه مشکلی برای اجرای بیمه کارگران ساختمانی وجود ندارد، گفت: در تلاشیم سهمیه بندی بیمه کارگران ساختمانی را حذف کنیم تا تعداد بیشتری از کارگران بیمه شوند.

مهر:

محمدحسین زدا افزود: بر اساس تکلیفی که سازمان تامین اجتماعی داشت قرار بود طی سه سال ۶۰۰ هزار کارگر ساختمانی بیمه شوند که براین اساس توانستیم از سال ۸۹ تاکنون سالانه ۲۰۰ هزار کارگر ساختمانی را بیمه کنیم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر ۶۰۰ هزار کارگر ساختمانی در سراسر کشور بیمه شدند و براساس سهمیه‌ای که داشتیم در تمامی شعب کارگران تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند.

مدیرکل حق بیمه و درآمد سازمان بیمه تامین اجتماعی در خصوص حذف سهمیه بیمه کارگران ساختمانی گفت: در حال حاضر با توجه به اینکه سالانه سهمیه بیمه ۲۰۰ هزار کارگر ساختمانی را داشته ایم، تنها می‌توانستیم بر این اساس کارگران را بیمه کنیم، اما در صورتیکه این سهمیه بندی حذف شود هر تعداد کارگری که به ۴۷۴ شعبه تامین اجتماعی ;در سراسر کشور مراجعه کنند می توانند تحت پوشش بیمه کارگران ساختمانی قرار بگیرند.

زدا با اشاره به اینکه مشکلی از بابت اعتبار برای اجرای طرح بیمه کارگران ساختمانی وجود ندارد، گفت: در این بیمه ۷ درصد حق بیمه را کارگر و مابقی توسط کارفرما و مالک پرداخت می شود و بر همین اساس مشکلی بابت تامین اعتبار آن وجود ندارد و تنها مشکل سهمیه بندی آن است ;که سبب شده نتوانیم ;علاوه بر ۲۰۰ هزار نفر، سالانه هر تعدادی را ;که به شعبات مراجعه می کنند تحت پوشش بیمه قرار دهیم.

وی از سال پایانی اجرای طرح بیمه کارگران ساختمانی خبر داد و افزود: تکلیف ما تا پایان سال جاری بود که امیدواریم پس از آن با استفساریه ای که انجام داده ایم بتوانیم سهمیه بندی را حذف و تعداد بیشتری از کارگران را در سال بیمه ;کنیم که این ;اقدام نیز مشروط به همکاری مراکز فنی و حرفه ای برای آموزش و ارائه کارت به کارگران است.;

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا