مسکن و ساختمان

رئیس شورای شهر ورزقان: تعدادی از شهروندان از داربست ها سقوط کرده و فوت کرده اند/ خانه های تعمیر شده بار دیگر فرو ریختند

مهر نوشت:

فریبرز طرلانی- رئیس شورای شهر ورزقان- از فرو ریختن دوباره خانه های تعمیر شده در اثر زلزله ۵.۱ ریشتری صبح امروز خبر داد : خانه هایی که در زلزله ۶.۲ ریشتری ۲۱ مرداد آسیب دیده و در این مدت تعمیر شده بودند با دیگر در زلزله صبح امروز فرو ریختند.

وی ادامه داد: در این زلزله همچنین تعدادی از شهروندان ورزقانی که در حال تعمیر ساختمان بودند از داربست ها سقوط کرده و فوت کرده اند.

طرلانی کودکان و دانش آموزان ورزقانی را هم از دیگر مصدومان این زلزله اعلام کرد و گفت: ۵۱ دانش آموز ورزقانی در حال فرار از مدرسه در زمان وقوع زلزله به صورت سطحی آسیب دیده اند که به بهداری منتقل شده اند.

رئیس شورای شهر ورزقان به نگرانی مردم در بازگشت به خانه های آسیب دیده و تعمیری اشاره کرد و گفت: زلزله ۵.۱ ریشتری صبح امروز و خرابی دوباره خانه های تعمیری نشان داد که نگرانی مردم در خصوص بازگشت به خانه های آسیب دیده خود، به حق است.

وی تاکید کرد: این حادثه ثابت کرد خانه های آسیب دیده قابلیت تعمیر و بازسازی را نداشته و ضروریست که به تمامی زلزله زدگان اعم از افرادی که خانه هایشان تعمیراتی است و آنها که خانه هایشان تخریب شده کانکس اهدا شود.

طرلانی یادآور شد: خانه های تعمیراتی امکانات مناسب برای سکونت را نداشته و از سوی دیگر ترس و اضطراب مردم در بازگشت به خانه های تعمیراتی مانع از اسکان آنها در خانه هایشان می شود که با این اوصاف و با سرد شدن هر روزه هوا، سرما تلفات به جا خواهد گذاشت.

تخریب جزئی چند ساختمان در اهر
رضا صدیقی- فرماندار اهر- ; ;گفت: طی زلزله امروز آذربایجان شرقی، چندین ساختمان کهنه کار در روستاهای اطراف اهر دچار آسیب های جزئی شده اند. تا این لحظه گزارشی از بابت تلفات و یا مجروحین و مراجعه به بیمارستان های این شهر نرسیده است.

وی ادامه داد: دانش آموزان این منطقه با وجود ترس فراوان و فرار از کلاس ها در هنگام زلزله ، خوشبختانه آسیبی ندیده اند.

صدیقی افزود: در خصوص برآورد خسارات مالی، کارشناسانی به مناطق مختلف روستایی ارسال شده اند اما تا این لحظه برآوردی از مقدار این خسارات گزارش نشده است.

وی در خصوص تخریب جزئی ساختمان های روستاهای اطراف این شهرستان گفت: بسیاری از این ساختمان ها با توجه به مقاوم سازی اخیر ، دچار تخریب نشده اند اما برخی ساختمان های کهنه کار دچار ریزش شده اند که برآورد تعداد آنها در دست اقدام است.مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا