مسکن و ساختمان

سواری‌های دیزلی از بنزین‌سوزها سبقت ‌گرفتند

یک کارشناس صنعت خودرو از افزایش تولید سواری‌های دیزلی در سطح جهان خبر داده و بر حرکت به سمت تولید این خودروها در داخل کشور تاکید کرد.

فرهاد کاشانی اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد سواری‌ها در اروپا به صورت دیزلی تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه باقی خودروها نیز به صورت بنزینی و کمتر از پنج درصد هیبریدی و الکتریکی تولید می‌شوند، خاطرنشان کرد: سواری‌های دیزلی مزیت‌های زیادی نسبت به بنزینی‌ها دارند که از جمله‌ آنها مصرف سوخت و آلایندگی کمتر و طول عمر بیشتر است.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: مصرف سوخت خودروهای دیزلی حدودا ۳۰ درصد کمتر از خودروهای بنزینی بوده و به همین دلیل آلایندگی کمتری دارند علاوه بر آن هزینه‌های تعمیر و نگهداری این خودروها کمتر و طول عمر موتور آن‌ها بالاتر است.

وی افزود: در ایران نیز اگرچه وانت دیزلی تولید و عرضه شده اما تاکنون سواری دیزلی به مرحله تولید انبوه و عرضه به بازار نرسیده است البته اقداماتی در این باره در دست انجام است.

کاشانی در گفتگو با ایسنا تصریح کرد: در چند سال اخیر تولید خودروهای هیبریدی و الکتریکی نیز در جهان افزایش یافته است البته با توجه با قیمت بالای این خودروها در مقایسه با خودروهای معمولی، تولید آنها در داخل کشور توجیه اقتصادی ندارد.مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا