مسکن و ساختمان

وزیر نیرو: هزینه تامین آب و برق هر واحد مسکن مهر ۹۰۰ هزار تومان است

وزیر نیرو از هزینه ۹۰۰ هزار تومانی برای تامین انشعابات آب وبرق هر واحد مسکن مهر خبر داد و واگذاری این انشعابات را ۱۵ روز پس از آماده‌سازی واحد‌ها اعلام کرد.

وزیر نیرو از هزینه ۹۰۰ هزار تومانی برای تامین انشعابات آب وبرق هر واحد مسکن مهر خبر داد و واگذاری این انشعابات را ۱۵ روز پس از آماده‌سازی واحد‌ها اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، مجید نامجو تاکید کرد: آب و برق هر سایت مسکن مهر که آماده اسکان باشد، ظرف ۱۵ روز تحویل داده خواهد شد.

وی از قول علی نیکزاد، وزیر راه و شهرسازی برای تامین خدمات آب و برق واحد‌های آماده اسکان خبر داد و افزود: ممکن است هنوز راه و یا ساختمانی که گفته می‌شود برق و آب ندارد تکمیل نشده باشد، زیرا ۱۵ روز پس از آماده‌سازی آب و برق تامین خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا به مساجد شهر پرند برق‌رسانی نشده است؟ گفت: من بعید می‌دانم مسجدی باشد که برق ندارد.

وزیر نیرو درباره‌ی هزینه انشعابات هر واحد مسکونی مهر در شهرهای جدید اظهار کرد: هزینه‌ی انشعابات هر واحد مسکن مهر ۹۰۰ هزار تومان است.

این عضو کابینه دهم در مورد تامین آب و برق ۸۰ هزار واحد در دست ساخت شهر جدید پرند با اشاره به ظرفیت ۶۰۰ هزار نفری که برای آینده این شهر دیده شده است، ادامه داد: با تمهیدات موجود نمی‌توان نیاز این تعداد از افراد را در شهر جدید پردیس پاسخ داد.

وی افزود: طرح بزرگی برای تامین آب و برق و فاضلاب ۸۰ هزار واحد در دست ساخت پرند تهیه شده است. طی این طرح آب این واحد ها از منبعی در اطراف تهران تامین خواهد شد، اما این کار احتیاج به بودجه‌های سنگین دارد که من و وزیر راه آن را در هیات دولت پیگیری می‌کنیم.

نامجو تاکید کرد: برای واحد‌های واگذار شده مسکن مهر از نظر زیرساخت‌های آب و برق و فاضلاب نگرانی وجود ندارد.

وزیر نیرو هم‌چنین به یکی از سایت‌ها در شهر جدید پردیس که توسط پیمانکار ترکیه‌ای در حال ساخت است، اشاره و تصریح کرد: تمام تاسیسات مورد نیاز خانواده‌ها در این سایت همزمان ساخته می‌شود.

وی افزود: همزمان با ساخت واحدهای مسکونی ساخت مراکز تجاری، آموزشی، بهداشتی و پست‌های برق و تصفیه‌خانه آب و فاضلاب در حال ساخت است.

وزیر نیرو خاطر نشان کرد: پیشبرد همزمان ساخت واحد‌های مسکونی و دیگر موارد مورد نیاز عمرانی ساکنین شهر جدید پرند رویکرد جدید وزارت راه است که ساخته می‌شود و در اختیار شرکت های بهره‌بردار قرار می‌گیرد.

;

;

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا