حمل و نقل

شهرام آدم نژاد معاون وزیر راه خبر داد

سفر از اول آذر فقط با کارت واکسن و تست منفی پی. سی. آر

آدم نژاد، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: از ابتدای آذرماه سال جاری هرگونه سفر در کشور تنها با ارائه کارت واکسن کرونا و یا تست منفی پی. سی. آر با ۷۲ ساعت اعتبار عملی است.

«شهرام آدم نژاد» افزود: تا اول آذرماه همه محدودیت ها در ناوگان هوایی، دریایی زمینی و ریلی اعمال خواهد شد اما از اول آذرماه این محدودیت برداشته می شود و به جای آن همه مسافران باید کارت واکسن و یا تست منفی پی. سی. آر داشته باشند.

وی با بیان اینکه داشتن کارت واکسن و یا تست منفی پی. سی. آر مشمول ۱۲ ساله ها نمی شود، گفت: از اول آذر ماه برگ تردد بین شهری توسط فرمانداری ها صادر نخواهد شد و سفر هموطنان با این مدارک انجام خواهد شد.

تزریق دو دوز واکسن کرونا برای همه مسافران الزامی است

معاون حمل ونقل وزیر راه وشهرسازی تاکید کرد: این شرایط سفر برای همه شقوق حمل ونقل هوایی، دریایی، زمینی و ریلی اعمال خواهد شد و تزریق دو دوز واکسن کرونا برای همه مسافران الزامی است.

آدم نژاد اظهار داشت: با داشتن کارت واکسن همراه مسافر ارائه تست منفی پی. سی. آر. منتفی است و از اول آذرماه هرگونه خرید بلیت با ثبت کد ملی افراد در سامانه ای که در حال آماده سازی است انجام خواهد شد.

معاون حمل ونقل وزیر راه وشهرسازی اظهارداشت: در حال حاضر وزارت راه وشهرسازی و وزارت کشور در حال آماده سازی سامانه ای است (امید) تا هنگام خرید بلیت با ثبت کد ملی اطلاعات تزریق واکسن متقاضیان به سهولت برای متصدیان فروش بلیت قابل دسترسی باشد.

آدم نژاد تاکید کرد: این شرایط برای انجام سفرهای، هوایی، ریلی و زمینی از اول آذرماه سال جاری اعمال می شود و مسافران، هواپیما،  قطار و اتوبوس اگر کارت واکسن نداشته باشند، می توانند با ارائه جواب آزمایش منفی کرونا، بلیت خود را تهیه و سفر خود را انجام دهند.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: در صورتی که مسافری فقط یک دوز واکسن دریافت کرده باشد و تا دریافت دومین دوز واکسن خود زمان داشته باشد، می تواند سفر خود را انجام دهد.

قرار است با اجرای طرح هوشمند سفر از اول آذر ماه هرگونه تردد و مسافرت بین شهری برای افرادی که دو دز واکسن دریافت کرده و یا تست منفی پی. سی. آر با ۷۲ ساعت اعتبار می‌توانند سفرهای داخلی و یا خارجی خود را انجام دهند. بنابراین ممنوعیت‌های کرونایی هوشمند برای هر یک از افراد بر این اساس اعمال خواهد شد.

با راه اندازی سامانه امید که با همکاری وزارتخانه های راه و شهرسازی، کشور و بهداشت در حال آماده سازی است فهرست افرادی که دو دوز واکسن خود را تزریق کرده اند به سهولت قابل دسترسی است.

طبق این طرح از اول آذرماه سال جاری در تمام استانهای کشور با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی و تزریق دو دوز واکسن سفر انجام خواهد شد و تمام فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی در کشور تنها با تزریق واکسن کرونا و داشتن کارت آن برای هموطنان میسر است.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا