حمل و نقل

قرنطینه ۱۴ روزه مسافران ایرانی از مبدا آفریقای جنوبی/ مسافر خارجی برگردانده می‌‌شود

مدیرکل دفتر ایمنی و تضمین کیفیت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: مسافران ایرانی که از مبادی آفریقای جنوبی و در قالب پروازهای کانکشنی قصد ورود به کشور را داشته باشند ۱۴ روز در قرنطینه فرودگاه امام خمینی(ره) با هزینه خودشان می‌مانند.

سیدمحمدرضا سیف در خصوص آخرین تمهیدات شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) برای مقابله با ویروس جدید کرونای «اومیکرون» و پروتکل‌های تعیین شده در اینباره اظهار داشت: روز گذشته وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، پروتکلی برای مقابله با این ویروس به شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ارسال کرده است شب گذشته هم وزیر بهداشت بازدیدی از فرودگاه امام خمینی (ره) داشت که در اینباره مواردی مطرح شد.

وی ادامه داد: این پروتکل‌ها از امروز در شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)‌ اجرا شده است البته در این باره نیازمند دریافت اطلاعیه هوانوردی (نوتام) از سازمان هواپیمایی کشوری هستیم، آنچه که دیروز به ما ابلاغ شد و ما هم در حال اجرای آن هستیم این است که ورود مستقیم و غیرمستقیم همه مسافران غیر ایرانی با مبدأ هر کدام از کشورهای جنوب آفریقا تا اطلاع بعدی به کشور ما ممنوع است.

مدیرکل دفتر ایمنی و تضمین کیفیت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اضافه کرد: همچنین مسافران ایرانی که از مبادی کشورهای آفریقایی و در قالب پروازهای کانکشنی قصد ورود به کشور را داشته باشند باید حتماً ۱۴ روز در فرودگاه امام خمینی(ره)  و هتل فرودگاه با هزینه خودشان  قرنطینه شوند در این مدت سه بار تست PCR از این مسافران ایرانی گرفته می‌شود و در صورت منفی بودن هر سه تست PCR و گذشت ۱۴ روز از مدت قرنطینه، امکان خروج از قرنطینه و ورود به کشور را دارند و این پروتکل به طور دقیق در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اجرا می‌شود.

سیف در پاسخ به این سؤال که تکلیف مسافران خارجی که با پروازهای کانکشنی و از مبادی کشورهای جنوب آفریقا به ایران آمده‌اند چیست، گفت: این مسافران به هیچ عنوان اجازه ورود به کشور را ندارند و برگردانده می‌شوند، بحث قرنطینه فقط مربوط به مسافران ایرانی است.

وی درباره هزینه قرنطینه و تست pcr برای مسافران ایرانی بیان کرد: هزینه این قرنطینه و تست PCR بر عهده مسافر است و در این باره دستورالعملی مبنی بر پرداخت نداریم.

مدیرکل دفتر ایمنی و تضمین کیفیت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) کشورهای جنوب آفریقا که پرواز از آن مبادی در قالب پرواز کانکشنی به ایران ممنوع شده است را ۸ کشور آفریقایی از جمله آفریقای جنوبی، موزامبیک، نامیبیا، زیمبابوه، بوتسوانا، لسوتو، اسواتینی و غیره، شامل ۸ کشور اعلام کرد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا