حمل و نقلمسکن و ساختمان

تجلیل وزیر راه از خانواده شهدای هواپیمای اوکراینی

طی مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس بنیاد شهید از خانواده شهدای پرواز شمارهٔ ۷۵۲ هواپیمایی اوکراین تجلیل شد.

رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در این مراسم خطاب به خانواده شهدای این پرواز ضمن عرض سلام و احترام، اظهار کرد: قطعا این سانحه بسیار دلخراش، برای مردم و شما فراموش ناشدنی است و همواره در ذهن شما خواهد بود. چرا که بهترین عزیزانتان را در حادثه‌ای که حتی تصورش هم نمی رفت، از دست دادید.

وی با بیان این‌که یاد شهدایی که رنج غربت را برای تحصیل علم به جان خریده بودند، گرامی باد و انشاءالله روحشان با شهدای کربلا محشور شود، افزود:‌ طبیعتا مسئولان نیز این سانحه را فراموش نمی کنند و وظیفه خود می دانند که همواره در کنار خانواده این شهدا باشند. وزارت راه و شهرسازی نیز به عنوان نهادی که بخش هوایی کشور را اداره می‌کند، جدای از قدردانی از خانواده شهدا، وظیفه دارد که بر اساس عرف ها و قوانین بین المللی در این رابطه جبران خسارت کند که به همین منظور ستادی در وزارت راه و شهرسازی تشکیل شده است. وزارت راه و شهرسازی به این وظیفه خود عمل خواهد کرد.

وی افزود: جا دارد مجددا از خانواده شهدا که با وجود ابعاد بزرگ حادثه، برای حفظ انقلاب و پیروی از مقام معظم رهبری صبر پیشه کرده اند، تشکر و قدردانی کنم.

در ادامه این مراسم چند تن از خانواده شهیدان اوکراینی به نمایندگی از خانواده های معظم شهدای حادثه هواپیمای اوکراینی درد دل های شان را مطرح کردند.

منبع:تسنیم

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا