حمل و نقل

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها:

مذاکره با چین و روسیه برای ساخت فرودگاه در کشور

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها اظهار داشت: با کشورهای چین و روسیه برای ساخت فرودگاه‌های جدید در ایران وارد مذاکره شده‌ایم و پس از مطالعات و مذاکرات مقدماتی، وارد مباحث فنی و تخصصی‌تر می‌شویم.

 سیاوش امیر مکری  با بیان اینکه مدیریت، راهبری  ۵۳ فرودگاه کشور بر عهده شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران است، اظهار داشت: امروز در تمام فرودگاه‌های کشور، پروژه‌های توسعه‌ای و تجهیز فرودگاه‌ها در راستای افزایش ایمنی پروازها را به اجرا رساندیم که در ۷ فرودگاه کشور ۱۲ پروژه خاص و مهم مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی در پاسخ به سوال  درباره مذاکرات با کشورهای چین و روسیه در راستای خرید تجهیزات و سیستم‌های ناوبری و فرودگاهی گفت: با کشورهای چین و روسیه برای ساخت فرودگاه‌های جدید در ایران وارد مذاکره شده‌ایم و پس از مطالعات و مذاکرات مقدماتی، وارد مباحث فنی و تخصصی‌تر می‌شویم.

امیرمکری در پاسخ  مبنی بر اینکه بارها اعلام کرده‌اید قصد ساخت فرودگاه‌های جدید را ندارید از این رو به طور مشخص درباره چه موضوعاتی با چین و روسیه مذاکره داشته‌اید، بیان کرد: پروژه‌های ساخت فرودگاه‌های جدید مربوط به ۲۰ تا ۲۵ سال آینده است و ما برای توسعه و ساخت فرودگاه‌های جدید تا ۲۵ سال دیگر با چین و روسیه به مذاکره نشسته‌ایم.

به گزارش ایلنا، وی افزود: به طور قطع ما در آینده نیاز به فرودگاه‌های جدید و نیاز به فرودگاه‌های بین‌المللی با استانداردهای جهانی داریم.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا