شهر

مسکن تهران در فروردین ۱۴۰۱

مسکن تهران در فروردین ۱۴۰۱

تعداد آپارتمان‌های مسکونی که در فروردین معامله شده است ­ امسال با یک کاهش ۴۹.۹ درصدی به ۳.۴هزار واحد مسکونی محدود شد که نسبت به ماه قبل و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶۳.۷درصد افزایش نشان می دهد.

گزارش تحولات مسکن تهران در فروردین

به گزارش صما –  در ماه پیش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۳۴۲.۷ میلیون ریال بود که حاکی از کاهش ۲.۴ درصدی نسبت به ماه قبل است. همچنین این رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۱۶.۹ درصد افزایش داشته که در مقایسه با رشد نقطه به نقطه فروردین‌ماه سال ۱۴۰۰ (معادل ۹۱.۷ درصد) به مراتب کمتر بوده و مبین کند شدن آهنگ رشد نقطه به نقطه قیمت مسکن در فروردین‌ماه ۱۴۰۱ است.

قیمت مسکن در تهران در ماه پایانی دولت دوازدهم به حدود ۳۱ میلیون تومان رسید. که بیانگر افزایش تقریبا ۷۰۰ درصدی در هشت سال دولت‌ گذشته است. در پایان دولت دهم قیمت مسکن در تهران کمتر از ۳.۹ میلیون تومان بود.

گزارش «تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در فروردین ماه سال ۱۴۰۱» که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا