استودیو صماشرکت هامسکن و ساختمان

رضا چینی مدیرعامل گروه کارخانجات آجرنما چین:

صادرات آجر در گرو توجه به اقلیم کشورهاست

رضا چینی مدیرعامل گروه کارخانجات آجرنما چین در آستانه برگزاری ششمین نمایشگاه و همایش ساختمان پایدار و چهارمین نمایشگاه و نما و طراحی داخلی در گفتگو با صما ضمن اشاره به تاریخچه پیدایش آجر در دنیا گفت: وضعیت ما در جهان خیلی خوب نیست و در تولید آجر برمبنای نیاز بومی ما از وخاک رس تولید می شود که نسبت به استفاده از خاک های صنعتی کیفیت پایین تر و با توجه به اقلیم خود ما مناسب است. اگر بخواهیم در دنیا آجرسازی ما جای داشته باشد باید به سمت استفاده از خاک های صنعتی برویم. 

 چینی افزود: کشورهای اسپانیا، ایتالیا ،آلمان و انگلستان بر مبنای شرایط بومی خود آجر تولید می کنند و اگر بخواهیم در بازار جهانی حضور داشته باشیم باید محصول مناسب با اقلیم این کشورها را تولید کنیم.

این فعال حوزه صنعت ساختمان در بخش دیگر سخنانش به بخش صادرات آجر پرداخت و گفت: برای بخش صادرات تدوام کیفیت مهم است. در حال حاضر دانش فنی جهان را در اختیار داریم، از توان تهیه مواد اولیه خوب نیز برخوردار هستیم فقط در الفبای صادراتی اصول تولید مناسب را باید مد نظر قرار دهیم.

وی ادامه داد: گروه کارخاجات آجر نما چین از ۲۰ سال پیش در پی تولید آجر رنگی و با دوام بوده است و اکنون آجر را در رنگ های متفاوت با با استاندارهای جهانی تولید می کنیم.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا