شهرمسکن و ساختمان

­۶ هزار ساختمان ناایمن در تهران

سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از وجود ۶۰۰۰ ساختمان ناایمن در برابر حریق در تهران خبر داد.

به گزارش صما و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در نشست کمیته ایمنی و شورای هماهنگی ایمنی، سلامت و محیط زیست منطقه ۸ از همکاران و کارشناسان این حوزه درخواست کرد تا در بازدید‌های مشترک، ایمن‌سازی ۶۰۰۰ ساختمان ناایمن در برابر حریق در مناطق ۲۲ گانه تهران در اولویت قرار گیرد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزود: با توجه به مصوبات شورا، پیگیری اعضای محترم شورای اسلامی شهر تهران و شهردار تهران، تعداد پایگا‌های پشتیبان شهر تهران از ۱۰۵ پایگاه به ۱۰۸ پایگاه خواهد رسید.

علی نصیری همچنین گفت: به منظور مدیریت بحران در مواقع اضطرار با انتخاب پنج استان به عنوان پیشتاز در پنج ورودی شهر تهران، امکان استقرار تیم‌های عملیاتی در پهنه‌های اصلی پایتخت پیش‌بینی شده است.

شهردار منطقه ۸ هم در این نشست با توجه به جمعیت حدود ۵۰۰۰ نفری این منطقه از کمبود سوله‌های بحران و شهر پیشتیبان این منطقه خبرداد و تجدید نظر در انتخاب شهر پشتیبان این منطقه را خواستار شد.

فاطمه تنهایی افزود: سال گذشته و بر اساس آمار آتش‌نشانی و همچنین بازدید‌های مشترک، ۶۵ ساختمان ناایمن در منطقه ۸ شناسایی شده بود که با ایمن سازی بالای ۶۰ درصدی در منطقه، این تعداد به ۳۷ مورد رسیده است.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا