مسکن و ساختمان

پیش بینی ادامه رکود بازار مسکن تا پایان سال (۲)

با گذشت چند ماه از رکود در بازار مسکن، بنگاه‌های املاک معتقدهستند که این رکود تا ماه پایانی سال ادامه پیدا می‌کند

در بازار راکد این روزها، برخی ;فروشندگان واحدهای لوکس که نیاز مالی دارند ;قدری قیمتها را کاهش داده اند تا خریدار مناسبی برای آپارتمانهای خود پیدا کنند اما همچنان بنگاه های املاک، رونقی ندارند و فروشندگان و بنگاه های املاک از این امر ناراضی هستند.

در واقع پس از افزایش قیمت در خردادماه، بازار مسکن با رکود مواجه شد و باوجودیکه همه ساله در شهریورماه، بازار با رونق همراه بود اما امسال از خردادماه تاکنون، رکود در این بازار ادامه داشته است.

یکی از فعالان بازار مسکن در این باره به مهر گفت: در این روزها نه تلفنی برای خرید زنگ می خورد ;و نه فروشنده ای با ما تماس می گیرد؛ همه درگیر رکود و سکون بازار مسکن هستند تا ببینند که آینده این بازار چه می شود.

وی افزود: فقط افرادی که پول لازم هستند برای فروش مراجعه می کنند اما مشتری زیادی هم برای خرید یافت نمی شود زیرا قیمت ها بسیار بالاست و هرکسی نمی تواند در این بازار وارد شود.

به گفته بنگاه های املاک، این رکود به احتمال زیاد تا زمان نوروز ادامه پیدا می کند و تنها در آن موقع به دلیل جابجایی های نوروزی احتمال، افزایش خرید و فروش وجود دارد. ;

قیمت آپارتمان های لوکس در شمال تهران

براساس گزارش میدانی خبرنگار ما، واحدی ۴۰۰ متری و نوساز در فرمانیه ;هر متر مربع ;۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می رسد و ;واحدی ۳۲۰ متری در ;الهیه متری ۶ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

یک آپارتمان ۲۷۵ متری درزعفرانیه، ۴ خوابه با ;۲ پارکینگ و نوساز، هر متر مربع ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است و یک پنت هاوس به مساحت ۴۸۲ متر مربع در ;ولنجک با ;۱۳۰ متر تراس، هر مترمربع ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

واحد دیگری در منطقه سعادت آباد به مساحت ;۱۹۰ متر و ;نوساز، ۳ خوابه لوکس متری ۸ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است ;و در منطقه پاسداران نوبنیاد، آپارتمانی ;۱۷۵ متری، نوساز با امکانات و لوکس، ;متری ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

واحدی ۱۶۵ متری، نوساز و سه خوابه در شهرک غرب، سو پرلوکس متری ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان از سوی مالک قیمت گذاری شده است و واحدی دیگری در خیابان دولت با عمر ۵ ساله و امکانات کامل ;به مساحت ۱۷۵ متر متری ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

منبع

;

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا