مسکن و ساختمان

مقاومت برخی واردکنندگان در برابر کاهش قیمت خودرو

یک کارشناس صنعت خودرو از مقاومت واردکنندگان در برابر کاهش قیمت‌ خودروهای وارداتی خبر داد.

مصطفی ممقانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: طی سه هفته اخیر قیمت خودروهای وارداتی تحت تاثیر کاهش نرخ ارز نزولی شده بود.

وی با بیان این که در این میان اعلام خبر توقف ثبت سفارش واردات خودرو در هفته گذشته، روند کاهشی قیمت‌ خودروهای وارداتی را متوقف کرد، خاطرنشان کرد: برخی واردکنندگان از این خبر سوءاستفاده کرده و درصدد القای کمبود خودروهای وارداتی در بازار هستند تا بتوانند قیمت‌ها را افزایش دهند.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: این در حالی است که پیش از متوقف شدن ثبت سفارش، تعداد زیادی ثبت سفارش واردات صورت گرفته و خودروهای مربوطه نیز تا پایان سال وارد کشور خواهد شد به همین دلیل تا یک سال آینده هیچ‌گونه کمبودی در بازار خودروهای وارداتی نخواهیم داشت.

ممقانی افزود: بنابراین با توجه به رشد حبابگونه قیمت خودروهای وارداتی و همچنین متناسب با کاهش نرخ ارز، قیمت این محصولات حداقل باید ۱۰ تا ۱۵ درصد نسبت به نرخ‌های فعلی کاهش یابد.

وی خاطرنشان کرد: با این وجود در حال حاضر برخی واردکنندگان در برابر کاهش قیمت خودروهای وارداتی مقاومت می‌کنند. در این شرایط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان باید در جهت تنظیم بازار وارد عمل شده و واردکنندگان را ملزم به عرضه محصولات به قیمت‌های مصوب کند.مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا