مسکن و ساختمان

معاملاتی که پای میز بنگاه‌های مسکن به هم می‌خورد

این روزها بدقولی برخی از فروشنده‌ها در توافقی که بر سر قیمت فروش با خریدار انجام داده‌اند در بازار مسکن باعث شده تا بین بودجه خرید متقاضیان و قیمت نهایی، فاصله بیشتر شود. نوسان قیمت کلیه اقلام و کالاهای مورد نیاز روزمره طی چند ماه اخیر شرایطی را در بازار مسکن فراهم کرده است که هر لحظه خریداران آمادگی شنیدن گرانی دوباره از سوی فروشندگان را دارند.

دنیای اقتصاد – طبق اظهارات چندین مشاور املاک در محله‌های مختلف تهران، بیش از یک ماه است که قیمت‌های پیشنهادی فروش واحدهای مسکونی از ثبات برخوردار نیستند و مدام، هرچند به میزان جزئی در حال افزایش است.

شواهد در بازار معاملات مسکن گویای این مساله است که اکنون تنها دو دسته فروشنده در بازار مسکن به طور قطعی تصمیم به فروش واحدشان را دارند: یکی مالکان پول لازم و دیگری فروشنده‌هایی که قیمت واحدشان را نسبت به قبل به‌اندازه‌ای بالاتر تعیین کرده‌اند تا در فاصله عرضه واحدشان به بازار تا زمان فروش با توجه به نوسان قیمت کالاهای مصرفی، آنها بر اساس برآوردهای شان دچار ضرر و زیان نشوند.

اما عده‌ای از مالکان که واحد خود را به بازار فروش عرضه کرده‌اند، انتظار دارند تا آخرین فرصت از بازار سودجویی کنند و با این هدف‌، خریداران را به نوعی بازیچه تلقی می‌کنند؛ چراکه این دسته از فروشنده‌ها که بر سر قیمت فروش یک کلام هستند و کمترین تخفیفی در نظر نمی‌گیرند در آخرین لحظات برای عقد نهایی قرارداد با حضورشان در بنگاه یا تماس تلفنی با بنگاهدار معامله را فسخ کرده‌اند و دلیل آن را گران شدن فلان کالا تا ساعتی پیش یا حداقل یک روز قبل از معامله ، عنوان می‌کنند!اقدام ناشایست این دسته از فروشنده‌ها که تعدادشان هم در بازار مسکن کم نیست باعث شده تا برخی خریداران که مشتریان چنین واحدهایی هستند با ضرر رو‌به‌رو شوند.مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا