مسکن و ساختمان

قطع حق مسکن و توقف خرید خودرو برای نمایندگان مجلس

نایب رییس کمیسیون تدوین آیین‌نامه مجلس از قطع حق مسکن نمایندگان و توقف فروش خودرو برای نمایندگان مجلس خبر داد.

غلامرضا کاتب گفت: کمیسیون برنامه و بودجه مکلف است هر شش ماه یک بار گزارش عملکرد بودجه مجلس را تدوین و در اختیار هیات رییسه و نمایندگان مجلس قرار دهد لذا اولین گزارش مجلس نهم تهیه و تا اواسط آذرماه در مجلس قرائت می‌شود.

نماینده مردم گرمسار از چاپ گزارش عملکرد بودجه‌ای مجلس خبر داد و افزود: از مجموع ۴۶۰ میلیارد تومان بودجه عمرانی، ۱۵۰ میلیارد تومان مربوط به احداث دفاتر نمایندگانی در مراکز استان‌ها و احداث دفاتر خبرگزاری خانه ملت در شهرستان‌ها بود که به دلیل عدم پرداخت از سوی دولت اجرا نشده است.

وی افزود: نمایندگان مجلس در هر دوره دفاتر کاری اجاره می‌کنند و این مبالغ باید توسط مجلس تامین شود بنابراین هیات رییسه تصمیم گرفت با احداث دفاتر نمایندگان در شهرستان‌ها یک بار برای همیشه هزینه کند که با عدم تخصیص اعتبار، این قصد هیات رییسه محقق نشد.

نایب رییس کمیسیون تدوین آیین‌نامه با اشاره به بودجه جاری مجلس، گفت: از بودجه ۲۲۱ میلیارد تومانی مجلس فقط ۵۰ درصد تخصیص یافته است که از این میزان نیز ۸۳ میلیارد تومان معادل ۷۶ درصد بودجه جاری از خزانه دریافت شده است. این ردیف بودجه‌ای مجلس شامل هزینه‌های مربوط به بازنشستگان، نظارت، قانون‌گذاری، دبیرخانه، کنفرانس‌ها، دبیرخانه مجالس آسیایی و مرکز پژوهش‌های مجلس است.

کاتب در گفتگو با ایسنا از حذف حق اجاره مسکن از فیش حقوقی نمایندگان خبر داد و افزود: هیات رییسه مجلس برای سال جاری اعلام کرده است یا نمایندگان خودشان منزلی را اجاره کرده و مجلس طرف قرارداد با موجر می‌شود یا مجلس خود راسا منزلی را در قالب خانه سازمانی برای نمایندگان اجاره و در اختیار آنان می‌گذارد.

نماینده مردم گرمسار از توقف ارائه خودرو به نمایندگان مجلس در مجلس نهم سخن گفت و افزود: تا قبل از مجلس نهم امکان خریداری خودرو از طریق مجلس به نام نمایندگان وجود داشت ولی در مجلس نهم خودرو به نام مجلس شورای اسلامی خریداری و با راننده در اختیار نمایندگان قرار می‌گیرد.

وی افزود: رهن خانه برای نمایندگان بین ۴۰ تا ۸۰ میلیون تومان متغیر است. در برخی موارد نیز تعدادی منزل مسکونی به صورت یک جا برای ۸ نماینده اجاره شده است. از نمایندگان شهرستانی خواسته شده است تا برای کاهش هزینه‌های مجلس در مراکز استان‌ها خانه اجاره کنند که بسیاری از نمایندگان این چنین کرده‌اند.مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا